Anti bakteriyel Hasta Yatağı

0
11028

Hastanın uzun bir süre boyunca kullanmak mecburiyetinde kalacağı hasta yatağının steril kalabilmesi hem hasta hem de hasta yakınları için kritik öneme sahiptir. Kolayca temizlenebilen özelliklere sahip olan hasta yatağı hem hastanın sağlığını hem de hasta yakınlarının sağlığını koruyabilmektedir.

Günümüz teknolojisine uygun hasta yatakları anti- bakteriyel özelliklere sahiptir. Bu da demek oluyor ki üzerinde bakteri barınmasına veya bakteri oluşmasına izin vermeyen özel donanımlı kumaşa sahiptir. Hastanın sürekli yatakta bulunuyor olması anti-bakteriyel hasta yatağının önemini bir kez daha ortaya koymaktadır. Bakteri üremesine ve çoğalmasına izin vermeyen bu sistem ile hasta ve hasta yakınlarının korunması bir kat daha artmaktadır.

Anti-bakteriyel hasta yataklarına destek olacak ve hasta yakınlarına kolaylık sağlayacak bir diğer teknoloji ise, hasta yatağının üst kısmında bulunan ve alt tabakaya su geçirmeyen katmandır. Bu katman hasta yatağı üzerindeki sökülüp takılabilen katmandır ve alt kısımdaki süngerli tabakaya su geçirmez. Böylece üst tabakanın sökülerek yıkanılması, temizlenmesi, dezenfekte edilmesi işlemleri kolaylıkla sağlanabilir.

Firmamız bünyesinde satılan veya kiralanan tüm hasta yatakları anti-bakteriyel özelliğe sahiptir. Ayrıca hasta ve hasta yakınlarının sağlığını korumak amacıyla; sağlığa zararlı herhangi bir üretim malzemesi kullanılmaz. Hasta yatağı bünyesinde yer alan tüm donanım ve ekipmanların hasta sağlığı düşünülerek birinci kalite ürünler arasından seçim yapılarak hazırlandığını hatırlatmakta fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here