Hasta Yatağı Hakkında

0
9

Hasta Yatağı, sıradan yataklara benzese de birçok özelliği yönünden diğerlerinden ayrılmaktadır. Öncelikli olarak bilinmesi gereklidir ki hasta yatakları şuan için zor bir süreç yaşayan kişi veya kişilerin bu süreci en kolay şekilde atlatabilmesi için hazırlanmıştır. Onların süreç boyunca tüm ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan hasta yatakları günümüz teknolojisine uygun olarak üretilmiştir.

Terletmeyen, ortopedik özelliklere sahip olmasından dolayı hastanın rahat etmesini sağlar, uykusunu aralıksız almasını sağlayarak uyku arasında uyanmasını minimuma indirir, sırtını ve belini ağrıtmayarak sağlıklı kullanım imkanı sunmaktadır. Vücudun şeklini alabilen tasarımı ve yapısı sayesinde fizik tedavi gören hastaların kullanımı için de uygundur.

Hastaların sağlıklarına kavuşuncaya dek kullanacakları ve ihtiyaç duyacakları üzerinde zaman geçirecekleri şeyin hasta yatağı olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle hasta yatağı kullanımının dikkate alınması gerekmektedir. Hızlı bir tedavi süreci için hastaların ve hasta yakınlarının en büyük yardımcısı olacak olan hasta yatakları tedavi boyunca uygulanacak olan iğne, serum, elektronik ve tıbbi cihazlar gibi çeşitli ihtiyaçlara uygun tasarıma sahiptir.

Kolay temizlenebilir yapısı ile dezenfekte ve temizlik işlemlerinin kısa sürede uygulanabilir olması kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Tekerlikle ayakları sayesinde hastanın farklı bir taşınmasını kolaylaştırarak hasta yakınlarına kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca tekerlekler üzerindeki fren – kilit mekanizması ile hasta yatağının belirlenen konum üzerinde sabit kalması da sağlanabilir. Farklı boyutlara ve özelliklere sahip hasta yatağı çeşitleri sitemiz üzerinde yer almaktadır.

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here