Hasta Yatağı Hangi Özelliklere Sahip Olmalı

1
3536

Hasta Yatağı özellikleri hastanın rahatsızlığına göre belirlenmelidir. Çünkü hasta yatağının amacı hastanın tedavi sürecini en kolay şekilde atlatmasına yardımcı olmaktır. Bu nedenle hastalığın tedavi özelliklerine göre hasta yatağını belirlemek daha uygun olmaktadır.

Hasta yatağının hangi özelliklere sahip olması konusunda birkaç örnek vererek fikir yürütmenizi sağlayalım. Hastanın tedavi sürecinde gün içerisinde birden çok defa serum tedavisi uygulanması gerekiyorsa hasta yatağının serum aparatını destekleyen özelliğe sahip olması gerekir. Ayrıca hastanın çok fazla sayıda serum kullanacağı için kolunda oluşacak tahribatı en aza indirmek adına zaman zaman kol değiştirilebiliyorsa diğer kolun olduğu tarafın da serum aparatı bağlantısını destekleyen özelliğe sahip olması hastanın tedavi sürecinde kolaylıklar yaşamasına katkı sağlayacaktır.

Hastanın yemek yedirirken oturur pozisyona alınabilmesi için hasta yatağının sırt kısmının ayarlanabilir özelliğe sahip olması gerekmektedir. Böylece hasta oturur pozisyon almak için çaba sarf etmeden yatağın ayarlanabilir özelliği sayesinde kolayca yemek yiyebilecek duruşu alabilir.

Uzun süre uzanmasından dolayı yorgunluk hisseden hastanın dilenmesini sağlamak amacıyla ayakları yukarıya kaldırılabilir. Bunu sağlamak için de hasta yatağının ayak kısmının ayarlanabilir yüksekliğe sahip olması gerekmektedir. Bu gibi detaylar düşünüldüğünde hastanın hasta yatağı kullandığı süre boyunca tedavisini ve konforunu en yüksek kalitede sağlamak ilk hedef olmalıdır. Hasta yatağı özellikleri belirlenirken hastanın özellikleri ve tedavi yöntemi dikkate alınmalıdır.

1 YORUM

  1. Gerçekten aradığım içeriğin kendisine ulaştım. Neyin ne olduğunu burada öğrenmiş oldum. Ayrıca telefondaki samimi görüşmeden dolayıda ayrıca teşekkür ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here