Hasta Yatağı Özellikleri

0
25

Hasta Yatağı, birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Bunun sebebi farklı rahatsızlıklar göz önünde bulundurularak hazırlanmış olmasından gelmektedir. Her hastalığa özel olarak hazırlanan hasta yatakları tedavi sürecini kolaylaştırmak adına sunulmaktadır.

Vücudunda birçok kırık olan bir hasta ile serum tedavisi görecek bir hastanın hasta yatağı farklı olmalıdır. Çünkü iki hastanın da ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Hasta yataklarının belli başlı özellikleri bulunmaktadır, bu özellikler tedavi sürecini kolaylaştırıcı etkiye sahiptir.

Hasta yatağının iki eşit kısma ayrılarak belden yukarısı ve aşağısının ayrı ayrı konumlandırılabilmesi, yükseklik ve eğim ayarının yapılması akla gelen ilk özelliklerden birisidir. Daha fazla fonksiyona sahip olarak yatağın 4 parçadan oluşması ve her parçanın ayrı ayrı yükseklik ayarının yapılması mümkün olan hasta yatakları da bulunmaktadır.

Hasta Yatağı Özellikleri

Hasta yatağının zeminden yüksekliğinin ayarlanabilmesi, yatak eğiminin ayarlanabilmesi de yine mevcut özellikler arasında yer almaktadır. Yatağın katlanabilir özellikte olması, yani başucu ve ayak kısmının aynı anda ayarlanabilmesi de düşünülmüş özellikler arasında yer alıyor.

Farklı tiplerde üretilen hasta yatakları 2 motorlu – 4 motorlu gibi farklı motor tipleri kullanılarak hazırlanmaktadır. Her hasta yatağının kendine has özellikleri bulunmaktadır. Bu özelliklerin hasta ihtiyaçlarıyla eşleşmesi ise hasta yatağından yüksek verim alınmasını sağlamaktadır. Kısacası birçok özelliği olan hasta yatağı tercih edilebilirken bu hasta yatağının hastanın ihtiyaç duyduğu özellikleri barındırıp barındırmadığına dikkat edilmelidir. Sitemiz üzerinden farklı özelliklere sahip hasta yataklarını inceleyebilir, ihtiyaçlarınıza en uygun olan hasta yatağını sipariş verebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here