Hasta Yatağı bir çok insanın bildiği üzere ilk olarak hastane gibi veya poli klinik ortamlarında gördüğü eklentili diğer bir deyişle özellikli bir tür yatak modelidir. Yatak, hastaların tedavi süreçlerinde evde veya hastanede kullandıkları karyola veya yatak şeklinde hasta yatağı kiralama fiyat olabilmektedir. Bilindik Yatak özellik olarak normal karyolalardan farklıdır. Genel olarak bu soruya bir cevap vermek zorunda kalırsak; Yatak, arka ve ön başlıkları olan, hasta baygınken, uyurken veya uyanık iken. Dönme esnasında düşmesin diye yan korkulukları olan, baş kısmı hasta yemeğini. Yerken rahat etsin veya oturmak istediğinde rahat oturabilsin. Diye pilli yada kablolu kumandalı olarak başı kalkabilen.

Hasta Yatağı Nedir?

Hastanın ayak kısmını kaldırabilen, gerektiğinde hareket ettirilip başka yere taşınmasını sağlayan tekerlekli bir karyoladır. Hastalar için özel olarak üretilen hasta yatakları; Elle hareket ettirilebilen Manuel Hasta Yatakları Ve Motorlu Hasta Yatakları olarak ikiye ayrılır. Motorlu hasta yatakları ise iki motorlu, Dual Motor, Piston Motor ve Asansörlü. Yatak da denilen Üç Motorlu, Dört Motorlu. Hasta Yatakları şeklinde birbirinden ayrılmaktadır. Ahşap kaplamalı yani mobilya görünümlü ve medikal plastik kaplamalı aksesuarları mevcuttur. Lakin ilk önceliği motor kalitesidir. Tabiki yatağının taşıma kapasitesini de hastamızın kilosunu da bilmemiz gerekir.

Hasta Yatağı Nasıl Kullanılır?

Hasta yatak yukarıda da belirttiğimiz gibi manuel ve motorlu olarak ikiye ayırılır. Bunlardan manuel olanında, hastamızı oturur vaziyete getirmek istediğimizde. Karyolanın ev tipi hasta yatakları fiyatları ayakucunda bulunan çevirme kolunu çevirerek hastamızın tuvaletli hasta yatağı fiyatları rahat. Ettiği dereceye kadar kaldırma sağlayabiliriz.  Oturur vaziyetten yatma derecesine getirmek için hasta karyolasının. Ayakucunda bulunan hasta yatağı fiyatları sahibinden kol mekanizmasını kaldırma yönünün ters. İstikametine çevirerek hastamızı yatırır pozisyona getirme sağlanır.

Motorlu Yatağı Nasıl Kullanılır derseniz, hastamızı oturur vaziyete getirmek istiyorsanız. Öncelikle hasta karyolamızda bulunan hareket kabiliyeti sağlayacak olan motor sistemine bağlı. Televizyon kumandasına benzer hasta yatağı izmir kumanda sisteminde hasta yataklari marmara medikal baş kısmı işaretli düğmeye basarak hareket sağlayabilirsiniz. Düğmeye basmaya başladığında hareket başlar, basmayı bıraktığınızda ise hareket duracak ve istediğiniz derecede hastanıza durma olanağı sağlayacaksınız.

Şifa Hasta Yatakları

Hastamızın baş kısmını veya ayak kısmını hareket ettirmek istediğimizde hasta yataklarını devlet karşılıyormu kumandamızın. Üstündeki ayak ve başlarını gösteren kısımlarına bakarak dikkat ederek hareket ettire biliriz.  Örneğin baş kısmı yukarı kaldırmak gerekiyorsa yukarı düğmesine, aşağı indireceksek aşağı düğmesine istenen düzeye gelinceye kadar basılı tutmalıyız. Asansörlü yatağında ise ilaveten hasta karyolasını yerden yukarı yükselip alçalmasını havalı hasta yatağı fiyatları sağlayan bir tuş takımı daha vardır. Böylelikle yatağının yüksekliğini ayarlayabilirsiniz. Kilitlenebilir tekerleri sayesinde hasta yatağa binerken veya inerken sallanma yapmaz.

03.01.2018

[Toplam:2    Ortalama:5/5]