Havalı Hasta Yatağının Faydaları

0
7350

Hasta Yatakları hastaların imdadına yetişen detayları üzerinde barındırmaktadır. Ne kadar çok fonksiyonlu olursa hastanın tedavi sürecini o kadar çok destekleyebilir özelliğe sahip olmaktadır. Fakat sürekli yatmak zorunda olan hastaların tedavi sürecinde bazı aksaklıklar yaşanabiliyor. Bunların başında hastaların sürekli yatmasından dolayı vücudunda bazı yaraların meydana gelmesi geliyor. Bu durumun önüne geçmek için havalı hasta yatağı kullanılması gerekmektedir.

Havalı hasta yatağı, deniz yatağına benzetilebilir. Normal hasta yatağının üzerine serilir ve hastanın vücudunun yatak yüzeyi yerine hava ile temas etmesi sağlanarak vücudun yaralanmasının önüne geçilir. Uzun süre yatakta kalan hastaların ağırlık merkezleri ile basınç oluşturdukları ve hasta yatağı ile temas ettikleri noktada yaralar oluşabiliyor. Bu yaraların önüne geçmek için bahsedilen havalı hasta yatağı kullanılması gerekiyor.

Havalı hasta yatağı şişirme motoru ile birlikte bulunur ve hava kompresörü yardımıyla şişirilerek içerisinin hava ile dolması sağlanır. Bu yatak hasta yatağının üzerine serilerek hastanın yatağa uyguladığı basınç havaya uygulanır ve hasta ilerleyen süreçte yaralanmaz.

Vücudun şeklini alan hava kanallarına sahip teknolojisi ile birlikte ortopedik kullanımı desteklemektedir. Kullanım kolaylığına sahip olması ise hasta yakınlarının kolayca şişirerek yatağın üzerine sermesini sağlamaktadır. Temizlenme ihtiyacı duyulması halinde ise kolay kolay kir tutmaz ve ıslak mendil ile hızlıca temizlenebilir. Tedavi sürecini destekleyen havalı yatak ile hastaların ağrı ve yaraları azalabilmektedir.

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here