Hasta Yatağı

HAVALI YATAKLAR

Yatma Yarası Engelleyici Havalı Hasta Yatakları.

HY-200

HY-500

HY-700

TSK-60

HY-2200

HY-2900

Havalı Yatak sürekli yatar pozisyonda iyileşme süreci gösterecek ve yatalak durumda olan hastaların en fazla ihtiyaç duydukları ürünlerden birisi de havalı yataklardır. Havalı yakaların en önemli özelliklerinden birisi yatar durumda olan hastalarda sürekli yatmaya bağlı ortaya çıkabilecek yatak yarası ya da diğer adıyla bası yarasının oluşmasını engellemesidir. Havalı yataklar özellik ve donanım olarak 2 parçadan oluşurlar. Bunlar; şişirme yatak ve şişirme motorudur. Bu iki donanım sayesinde hastalar daha rahat ve konforlu bir iyileşme süreci geçirebilirler. Ayrıca üst modellerde hava sızdırma yani ventilasyon özelliği ve koruyucu alezi de vardır. Bu sayede terleme ve pişik içinde kullanılabilir. Koruyucu kılıfları sayesinde yatağın temizliği de büyük oranda kolaylaşır.

Havalı Yatak Medikal

Havalı yatak medikal kişinin vücut tipine göre şekillendiği için kişiye konfor açısından ihtiyaç duyduğu her türlü özelliği göstermektedir. Şişirme motor sayesinde havalı yaka şişirilerek, hastanın vücudunda yatağın baskı durumu en aza indirilmeye çalışılır. Böylece, kişi kendi ağırlığı ve yatağın baskısı sonucunda görebileceği deformasyonu en aza indirmiş olur. Havalı yataklar ayrıca içerisinde bulunan hava sirkülasyonu sayesinde hastanın kan dolaşımının doğru şekilde yapılmasına da yardımcı olur. Havalı yataklar donanım ve hastaya sağladığı avantaj bakımından 3 farklı çeşide ayrılmaktadır. Bunlar; baklava tipi havalı yatak, boru tipi havalı yatak, pozisyon aldıran havalı yatak modelleridir. Genel olarak bu yataklarda havanın kişinin vücuda gösterdiği baskı ve hava sirkülasyonu ile ilgili değişimler söz konusudur.

Havalı Yatak Nedir?

Havalı yatak nedir? sorusu özellikle uzun süre yata pozisyonda kalan hastaların sordukları sorulardan birisidir. Havalı yataklar, yatalak hastalar için özel olarak tasarlanmış medikal cihazlardır. Hastanın iyileşme sürecine katkı sağlayacak donanıma sahip olan hasta yatakları özellikle kişinin vücut pozisyonuna göre değişim göstermektedir. Hava kanalları sayesinde hastanın vücut pozisyonuna göre değişime uğrayan yataklar ev kullanımı için de oldukça ideal medikal yataklardan birisidir. Tabi ki oluşmuş bir bası yarası var ise yara bakım krem, losyonları ile birlikte kullanılmalıdır. Ayrıca bölgenin temiz tutulması da bu konuda çok önemlidir. Havalı yatak yatma yarası tedavisinde tamamlayıcı bir medikal cihazdır.

Havalı Yatak Fiyatları

Havalı yatak fiyatları genel olarak yatağın çeşidine, boyutuna, özelliklerine ve diğer yan ekipmanlara bağlı olarak değişim göstermektedir. Genel olarak farklı çeşitleri ile birlikte havalı yatak fiyatları 200 lira ile 2500 lira arasında bir fiyat değişimine uğramaktadır. Havalı yakalarda görülen bu fiyat değişimleri havalı yatağın çeşidine, kullanım süresine, taşıması gereken kapasiteye, ölçülerine ve yatağın motor durumuna göre değişmektedir. Bu sebeple, doğru bir fiyat alabilmek için mutlaka medikal ürünler hizmet noktalarından hem yatakla ilgili hem de fiyatla ilgili bilgi alınmalıdır. En pahalı havalı yataklar pozisyon veren modeller olup düz olarak çalışanlara göre sağ ve sola eğimleme yapmaktadır. Bu sayede bakıcılar büyük kolaylık sağlar.

Havalı Yatak Motoru

Havalı yatak motoru havalı yatağın şişirme amaçlı kullanılan ekipmanlarından birisidir. Havalı yataklar belli bir motora bağlı olarak çalışan ve bu sayede basınç durumunu ayarlayan medikal cihazlardır. Havalı yatak motoru sayesinde hastanın kilo durumuna bakılarak, yatağın hava basıncı artırılır ya da azaltılır. Ayrıca, havalı yataklar her türlü karyolaya da kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir. Hasta yatağından doğru sonuç alabilmek için havalı yataklar ile beraber kullanılmalı, hastanın vücut pozisyonuna göre basıncı ve hava durumu ayarlanmalıdır. Ürün çalıştığı sürece fişe takılı olduğundan kalitesi ve gücü çok önemlidir. Hiç durmadan çalışacak bu modeller için garanti ve teslimat konusunda firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp chat