Lazımlıklı Hasta Yatağının Farkı Nedir

0
7110

Hasta yatakları birçok özellik ve donanım bakımından birbirinden ayrılmaktadır. Lazımlıklı ve lazımlıksız hasta yatakları da birbirinden ayrılan özelliklere sahiptir. Lazımlıklı hasta yatakları görünüş olarak standart hasta yatakları ile aynı görünüşe sahiptir Onu diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ise yatak üzerinde lazımlığının bulunmasıdır.

Lazımlıklı hasta yatağı üzerinde hastanın tuvalet ihtiyaçlarını giderebilmesini kolaylaştırmak adına boşluk bulunur. Hasta bu boşluğu kullanarak ihtiyaçlarını giderebilir. Bu durum hasta bezi kullanılmasını gereksiz kılmaktadır. Çünkü hastanın tuvalet ihtiyacı lazımlık vasıtasıyla gerçekleştirilmektedir.

Lazımlıklı hasta yatağını diğer yataklardan ayıran farkları arasında hasta bezi kullanmayı ortadan kaldırması bulunmaktadır. Hasta bezi kullanmak, gün içerisinde birçok defa hastanın zorlanmasına, kaldırılmasına neden olabilir. Bu durum hastayı hem üzebilir hem de fiziksel olarak yorabilir. Lazımlığın kullanılması bu durumların ortadan kalkmasına neden olmaktadır.

Yukarıdaki avantajları dışında, lazımlıklı hasta yataklarının diğer hasta yataklarından herhangi bir eksiği bulunmamaktadır. Katlanabilir özellikleri, ayarlanabilir eğim açıları gibi özellikleri mevcuttur. Ayrıca yükseklik ayarı yapılabilen, korumalıkları olan lazımlıklı hasta yatakları da bulunmaktadır. Serum aparatının lazımlıklı hasta yatağının dört bir köşesine bağlanabilmesi, hastanın tedavi sürecine sağladığı kolaylıklar arasında yer almaktadır.

Lazımlıklı veya lazımlıksız hasta yatakları hastanın tedavisinin daha kolay bir ortamda sürdürülmesi adına hazırlanmıştır. Hastanın mevcut durumu ve tedavi çeşitleri dikkate alınarak, ihtiyaçlarınıza en uygun hasta yatağını tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here