Tedavi Sürecini Destekleyen Hasta Yatakları

0
13522

Hasta yatakları her hasta için aynı özellikte üretilmemektedir. Hastanın rahatsızlığına ve bu rahatsızlığın tedavisine uygun hasta yatakları kullanılması gerekmektedir. Her rahatsızlığa ayrı özelliklere sahip yatak kullanılarak tedavi süreci desteklenmelidir.

Farklı tipteki hasta yatakları farklı rahatsızlıklara uygun olarak hazırlanmıştır. Yataktan kalkması mümkün olmayan bir hastanın kullanacağı veya ihtiyaç duyacağı yatak modeli ile günde 15dk yürümesi gereken bir hastanın kullanması gereken hasta yatağı farklı özelliklere sahip olacaktır.

Ortopedik rahatsızlıklardan dolayı hasta yatağı kullanan, hareket ederken güçlük yaşayan hastalar için çok fonksiyonlu, tüm aksamları ayarlanabilen ve hasta hayatını kolaylaştırıcı özelliklere sahip hasta yatağı kullanılmalıdır.

Serum tedavisi gören bir hasta için serumların sabitlenebileceği aparatların tam ve eksiksiz olduğu hasta yatağı tercih edilmelidir. Böylece tedaviye uygun bir yatak sayesinde tedavi sürecinin sorunsuz bir şekilde atlatılması mümkün hale gelmektedir.

Hastalığın etkisiyle uyku esnasında oldukça fazla dönen hastalar için, çerçeve korumalıklara sahip hasta yatağı tercih edilmelidir. Böylece hastanın dönüş esnasında yataktan düşmesinin önüne geçilebilmektedir. Bu durum çocuk hastalar için daha çok öneme sahiptir çünkü çocukların yataktan düşmesinin önüne geçmek çok önemlidir.

Çeşitli tıbbi cihazlar ile tedavisine devam edilen hastalar için, bu cihazların muhafaza edilmesi, sabitlenmesi gibi özelliklere sahip hasta yatakları kullanılmalıdır. Böylece tedaviye engel veya zorluk çıkarabilecek herhangi bir ortam oluşmasının önüne geçilebilir.

Yukarıdaki özelliklerden pek fazlası hasta yataklarının tedavi sürecinin kolaylaştırıcı etkisine örnek verilebilir. Hasta yatakları ile bu sürecin atlatılması daha kolaydır.

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here